Јавно обвинителство: Ќе постапуваме во сите случаи каде ќе биде утврдено постоење на кривично дело | Правдико

Правдико

   

Јавно обвинителство: Ќе постапуваме во сите случаи каде ќе биде утврдено постоење на кривично дело

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Јавното обвинителство на Република Македонија ја известува јавноста дека будно ги следи настаните. Во текот на вчерашниот ден беа воспоставени и вонредни дежурства.

Obvinitelstvo Skopje

Надлежните јавни обвинители  во континуитет  се  во постојана комуникација со Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат дејствија за расветлување на настаните и утврдување на фактите. Согласно своите надлежности, Јавното обвинителство ќе постапува во сите случаи каде ќе биде утврдено постоење на  елементи на сторено кривично дело и за секој од настаните по документирањето ќе биде донесена соодветна јавнообвинителска одлука.

Препорачуваме

Партнери на Правдико