Јавното обвинителство ги демантира информациите за контра-акција врз вработените од ЦРМ | Правдико

Правдико

   

Јавното обвинителство ги демантира информациите за контра-акција врз вработените од ЦРМ

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Obvinitelstvo SkopjeОсновното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро реагира и ги демантира информациите објавени во неколку медиуми, во врска со наводно спроведување на контра – акција со вршење влијание на вработените во Централниот регистар, а со цел да не се појавеле на работа стои во соопштението.

Од обвинителството истакнуваат дека ширењето вакви шпекулации ја доведува во заблуда јавноста, која за секое постапување на јавните обвинителства е навремено и точно информирана од страна на Службата за односи со јавноста во Јавното обвинителство.

Препорачуваме

Партнери на Правдико