Кај Долно Блаце уапсен бегалец по кој трагал Интерпол | Правдико

Правдико

   

Кај Долно Блаце уапсен бегалец по кој трагал Интерпол

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, во 17.15 часот, на граничниот премин Долно Блаце, на влез во Република Северна Македонија, бил лишен од слобода Л. А. (38) од Албанија бидејќи при извршените гранични проверки било констатирано дека се наоѓа во оперативните евиденции со мерка „апси“ по барање на МВР – СМПС – Интерпол од Франција. Тој им бил предаден на полициски службеници за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико