Кај Свети Наум пронајдени вреќи со марихуана | Правдико

Правдико

   

Кај Свети Наум пронајдени вреќи со марихуана

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во близина на граничниот премин кај Свети Наум полицијата пронашла вреќи со марихуана.

Како што информира МВР, при преглед на терен на место викано Колиби, полициски службеници пронашле две вреќи во кои имало марихуана.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид, а марихуаната била предадена на вештачење. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико