Камчев бара 1,5 милиони евра од Јанева и Јовановски | Правдико

Правдико

   

Камчев бара 1,5 милиони евра од Јанева и Јовановски

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Адвокатот на Орце Камчев, Александар Михајловски, пред судот рече дека предјавува имотно-правно побарување од 1,5 милион евра. Обвинителката Вилма Русковска рече дека за ова кривично дело противзаконско влијание нема оштетени, има само сведоци.

Судијката го поучи адвокатот на Камчев дека може да биде присутен само како јавност и дека понатаму во граѓанска парница може да поведе понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико