Камчев поднел пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова | Правдико

Правдико

   

Камчев поднел пријава против Јанева, нејзиниот син и обвинителката Стефанова

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Бизнисменот Орце Камчев, кој е осомничен во случајот Империја и кој го иницираше случајот Рекет, поднел кривична пријава против поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, против нејзиниот син и против обвинителката Лиле Стефанова, која го води случајот Империја. Од Основното јавно обвинителство за РСЕ потврдија дека примиле таква кривична пријава од Орце Камчев.

Медиуми пишуваат дека според напишаното во пријавата, Камчев ја обвинува Јанева дека создала група во која наводно членувале нејзиниот син и обвинителката Стефанова, за, како што било наведено, да се здобијат со имотна корист и да го оштетат Камчев.

Стефанова продолжи да го води случајот Империја и откако предметите на СЈО потпаднаа под надлежност на ОЈО.

Јанева е второосомничена во случајот Рекет, за кој наскоро треба да почне судење.

Извор: Радио Слободна Европа

Препорачуваме

Партнери на Правдико