Казнети 423 лица поради неносење заштитна маска | Правдико

Правдико

   

Казнети 423 лица поради неносење заштитна маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие во однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 423 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико