Казнети 686 лица за неносење маска | Правдико

Правдико

   

Казнети 686 лица за неносење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата вчера казнила 686 лица за неносење заштитна маска.

„Во текот на изминатото деноноќие (4/5.3.2021) на територијата на Република Северна Македонија во однос на мерката за носење лична заштита на лицето регистрирани се 686 прекршоци“, соопшти Министерството за внатрешни работи и апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико