Казни за 737 лица за неносење маска | Правдико

Правдико

   

Казни за 737 лица за неносење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 737 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико