Казни за 899 лица поради неносење маска | Правдико

Правдико

   

Казни за 899 лица поради неносење маска

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 899 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Во моментот како активно заразени се водат 6.069 лица на целата територија, од кои 2.983 се од Скопје.

Извор: Макфакс

Партнери на Правдико