Ќе се прави катастар на загадувачите на животната средина во Скопје | Правдико

Правдико

   

Ќе се прави катастар на загадувачите на животната средина во Скопје

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Град Скопје распиша оглас за набавка на услуги-изработка на интегриран катастар на загадувачите на животната средина.

c787ad69-7aba-48fa-99ac-1aa07a85bb06-zelezara

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.270.000 денари, а главен критериум за избор на најповолната понуда е најниската цена.

Извор: еМагазин

Препорачуваме

Партнери на Правдико