Кичевската полиција заплени куршуми, марихуана и кокаин | Правдико

Правдико

   

Кичевската полиција заплени куршуми, марихуана и кокаин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Екипа од кичевската полиција на 24 мрат извршила преглед во домот на 58-годишен кичевец, при што биле пронајдени и одземени 43 куршуми од засега непознат калибар и 355 семки од марихуана.

Истиот ден, во одделна контрола извршена на улицата „11 Септември“ во Кичево, полициски службеници кај 24-годишник пронашле и одзеле кокаин.

Двете лица се уапсени и против нив ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико