Кинез осуден на смрт – ја убил сопругата и телото три месеци го чувал во ладилник | Правдико

Правдико

   

Кинез осуден на смрт – ја убил сопругата и телото три месеци го чувал во ладилник

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Судот му Кина му изрече смртна казна на Кинезот кој ја убил сопругата и нејзиното тело три месеци го чувал во ладилник.

Џу Сјаодонг (31) признал дека ја задавил сопругата по расправија во 2016 година, потоа телото го завиткал во прекривка и го ставил во ладникот на балконот.Во наредните три месеци тој ги трошел парите на убиената сопруга на патувања, на кои одел со партнерка.

Судот во пресудата навел дека Џу не покажувал знаци на каење. Обидувајќи се да го прикрие убиството, тој на социјалните мрежи оставал коментари во име на неговата сопруга. Тој на полицијата ѝ се предал пред прославата на роденденот на таткото на неговата сопруга, на кој се очекувало да присуствува и убиената жена.

Случајот предизвика огромен интерес во Шангај, а родителите на убиената жена бараа зетот да биде осуден на смрт.

Извор:Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико