Kласен раководител делел свидетелства наместо да седи во задолжителна самоизолација | Правдико

Правдико

   

Kласен раководител делел свидетелства наместо да седи во задолжителна самоизолација

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 46-годишен наставник во Кичево поднесена е кривична пријава поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

Од МВР информираат дека тој, во својство на професор и класен раководител во основно училиште во Кичево, на учениците од класот, им доделил свидетелства иако знаел дека потпишал изјава за задолжителна самоизолација.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико