Коментари и предлози на мобилниот оператор ВИП за предлог текстот на Законот за електронски комуникации | Правдико

Правдико

   

Коментари и предлози на мобилниот оператор ВИП за предлог текстот на Законот за електронски комуникации

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

vipПредлог текстот на НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЕЛЕКТРОНСКИТЕ КОМУНИКАЦИИ објавен на 11.01.2014 година, наиде на реакција на мобилниот оператор ВИП кој се огласи со свои коментари за новите измени и дополнувања на законот, како и со свои предлози и анализи со цел подобрување на предлог текстот како што на ведуваат тие се  од конструктивни причини, во насока на надминување на недоречености и реална практична потреба од допорецизирање на одредени аспекти. 

Исто така приложија и  табелаво која  извршиле и споредбени анализи на соодветните законски одредби од други европски држави и заедно со Регулативната рамка на Европската унија од 2009 година.

Целиот текст на предлозите и коментарите можете да го превземете ТУКА

–ПРАВДИКО–

 

Препорачуваме

Партнери на Правдико