Комисијата препорача рестриктивните мерки да траат уште седум дена | Правдико

Правдико

   

Комисијата препорача рестриктивните мерки да траат уште седум дена

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Комисијата за заразни болести, неофицијално, препорача досегашните рестриктивни мерки да бидат продолжени уште една недела.

Тоа значи дека полицискиот час и во текот на оваа недела ќе почнува во 20 часот, а угостителските објекти ќе бидат затворени. Со последните рестрикции, воведена беше забрана и за работа на сите обложувалници, како и сали наменети за вежбање, а се забрани и организирањето на секаков вид семинари и конференции.

Владата утре на седница ќе ја разгледа препораката за продолжување на мерките.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико