Контролор од ЈСП истепал 60-годишен скопјанец | Правдико

Правдико

   

Контролор од ЈСП истепал 60-годишен скопјанец

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Шеесетгодишен скопјанец вчера во полициската станица во Гази Баба, пријавил дека рано утрото, на улицата „Алија Авдовиќ“, физички бил нападнат од контролор на Јавното сообраќајно претпријатие.

Според неговиот исказ, физичкиот напад се случил во моментот кога се симнувал од автобус број 65.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико