Конвенции и препораки за безбедност и здравје при работа на МОТ | Правдико

Правдико

   

Конвенции и препораки за безбедност и здравје при работа на МОТ

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Screenshot_7Збирка на Конвенции и препораки за безбедност и здравје при работа на Меѓународната организација на трудот.

Целото издание можете да го превземете ТУКА

Партнери на Правдико