Корисник на „Вибер“ употребил слика од полицаец и преку лажниот контакт испраќал закани | Правдико

Правдико

   

Корисник на „Вибер“ употребил слика од полицаец и преку лажниот контакт испраќал закани

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Во текот на вчерашниот ден во Полициската станица Чаир полицаец пријавил дека во текот на изминатите неколку денови непознато лице користело негова слика на социјалната мрежа „Вибер“.

Користејќи ги ваквите лажни податоци, лицето контактирало со други корисници и им се заканувало.

Како што информираат од МВР, се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико