Косовец баран од Интерпол уапсен на граничниот премин Долно Блаце | Правдико

Правдико

   

Косовец баран од Интерпол уапсен на граничниот премин Долно Блаце

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

На граничниот премин Долно Блаце при влез во земјата бил уапсен 32-годишен жител на Косово кој се барал со потерница од Интерпол.

„Лишен од слобода е Б.У. (32) од Косово, кој се барал со потерница од Интерпол“, се наведува во соопштението на полицијата.

Лицето, додаваат оттаму, е предадено на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико