Косовец приведен на Богородица со фалш документи | Правдико

Правдико

   

Косовец приведен на Богородица со фалш документи

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, во 15.15 часот, на граничниот премин Богородица, при гранични проверки, И. Н. (50) од Косово на увид приложил српска патна исправа на име Х. Е. (43) од Р. Србија. По извршената контрола, било утврдено дека првата страница била фалсификувана. Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело фалсификување исправа, И. Н. бил приведен и задржан за понатамошна постапка.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико