Косовската опозиција повторно фрли солзавец во собранието | Правдико

Правдико

   

Косовската опозиција повторно фрли солзавец во собранието

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Косовската опозиција со солзавец прекина уште една редовна седница на собранието на Косово.

kosovo-solzavec

Откако Аљи Бериша положи заклетва за нов пратеник, на местото на лидерот на Алијансата за иднина на Косово, Рамуш Харадинај, кој претходно поднесе оставка, опозиционерите почнаа со раце да удираат по маса, а потоа активираа солзавец.

Прогласена е 10-минутна пауза.

Извор: Мета

Препорачуваме

Партнери на Правдико