Крадци од Албанија и Италија фатени во „Сити мол“ | Правдико

Правдико

   

Крадци од Албанија и Италија фатени во „Сити мол“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Вчера, околу 16.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје, во трговскиот центар „Сити мол“ ги лишиле од слобода К. Г. (44) од Албанија и П. Г. (49) од Италија поради основано сомнение за сторено кривично дело тешка кражба.

Тие биле задржани во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка, информира полицијата.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико