Креирала профил со туѓи податоци и комуницирала со непознати | Правдико

Правдико

   

Креирала профил со туѓи податоци и комуницирала со непознати

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривична пријава против 29-годишна охриѓанка поради злоупотреба на лични податоци.

Според информациите, во периодот од октомври 2018 до 12.2.2019 пријавената на социјалните мрежи „Фејсбук“ и „Инстаграм“ креирала профили со лични податоци од С.Д. од Охрид, без претходна согласност од него, по што од тие профили комуницирала со негови пријатели и роднини.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико