Крим-техничари од МВР го обија црвениот „опел“ | Правдико

Правдико

   

Крим-техничари од МВР го обија црвениот „опел“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Крим-техничарите од МВР го обија „опелот“ што се наоѓа во складот во Миладиновци на Агенцијата за управување со одземен имот. Бројот на шасијата е ист со оној од вештачењето. На задното седиште имаше оставена црвена торба и две монети.

Судијата Осман Шабани со шрафцигер ги помести задните седишта од возилото, кое ќе биде пренесено во хангарите на МВР. Во складот за возила „опелот“ бил донесен на 1 ноември 2012 година.

Следното рочиште за предметот „Монструм“ е закажано за 19 октомври.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико