Кривичен: Предметот за издвојување на доказите против Груевски е испратен до Апелација | Правдико

Правдико

   

Кривичен: Предметот за издвојување на доказите против Груевски е испратен до Апелација

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривичниот суд во соопштение до Макфакс известува дека согласно проверките во АКМИС системот, предметот за случајот „Насилство“, во кој обвинет е лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на 16 мај 2017  година е испратен на одлучување во второстепениот, Апелационен суд –  Скопје.

Макфакс вчера објави дека четири месеци Апелација не одлучува дали „бомбите“ да се користат како доказ против Никола Груевски. СЈО  во февруари ја обжали одлуката на судот, „бомбите“ да не се користат како доказ против Груевски.

Извор:Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико