Кривичен суд: 8 дена куќен притвор за две лица поради учество во толпа | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Кривичен суд: 8 дена куќен притвор за две лица поради учество во толпа

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Osnoven-sud-Skopje-1Во Основниот суд Скопје 1 – Скопје пред судија на претходна постапка, во текот на денешниот ден, беа спроведени две лица со предлог од Основното јавно обвинителство за определување мерка притвор заради основано сомнение дека го сториле кривичното дело Учество во толпа што ќе изврши кривично дело од член 385 од КЗ.

По разгледување и ценење на предлогот, како и сосолушување на лицата во врска со предлогот на обвинителството во присуство на нивен бранител, судија на претходна постапка донесе одлука со која на З.С. и В.К. им определи мерка куќен притвор во траење од 8 дена како и мерка за обезбедување присуство, односно одземање на патна исрпава.

Препорачуваме

Партнери на Правдико