Кривична поради грабеж на златен накит | Правдико

Правдико

   

Кривична поради грабеж на златен накит

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.С. (37) од Куманово и едно непознато лице поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,разбојништво”.

На 30.03.2017 година, околу 04.30 часот, на ул.„Доско Молер” во Куманово, Н.С. заедно со непознатото лице ја пресретнале Е.П. (37) од Куманово, физички ја нападнале и притоа ѝ одзеле златен синџир со приврзок златен крст, како и две златни обетки.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико