Кривична пријава против двајца полицајци за примање поткуп | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Кривична пријава против двајца полицајци за примање поткуп

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривична пријава за двајца полицајци за примање поткуп.

Според информациите, двајцата полициски службеници пред еден месец при вршење сообраќајна контрола побарале и примиле поткуп од физичко лице, во замена за неиздавање парична казна за поминување на црвено светло.

Имено, пријавените на 25.9.2022 при вршење на сообраќајна контрола на ул. Димитрија Чуповски во Скопје, од оштетениот Г.Ј. побарале и примиле поткуп за да не извршат службено дејствие кое биле должни да го извршат, односно за да не изготват прекршочен платен налог за констатиран сообраќаен прекршок за поминување на црвено светло.

Се работи за полициските службеници Б.В. и Х.З., вработени во СВР Скопје, против кои е покрената и постапка за утврдување на дисциплинска одговорност и отстранување од работното место до завршување на постапката.

Препорачуваме

Партнери на Правдико