Кривична пријава против кумановец кај кој била најдена дрога | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против кумановец кај кој била најдена дрога

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Т.М.(19) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 06.06.2019 година во Куманово, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во дом и други простории кај Т.М., при што пронашле и одзеле марихуана и амфетамини.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико