Кривична пријава против лице од Скопје за извршени тешки кражби | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против лице од Скопје за извршени тешки кражби

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

По претходно добиено сознание дека лицето А.И (21) од Скопје врши кривични дела од областа на имотни деликти , од страна на Единицата за внатрешни работи Чаир  со прибирање докази за извршени кривични дела документирани се  пет кривични дела и тоа: тешки кражби во куќи и едно кривично дело џепна кражба при што А.И се стекнал со противправна имотна корист од околу 224.290  денари и причинил материјална штета од 13.500 денари.

По претходно распишан локален распис по А.И истиот на 20.01.2020 година околу 23.00 час.од страна на полициски службеници од Единица за интервента полицијата  лишен е од слобода и против истиот до ОЈО Скопје поднесена е соодветна кривична пријава за сторените кривични дела, а  судија на претходна постапка му одреди мерка притвор во траење од осум дена.

Препорачуваме

Партнери на Правдико