Кривична пријава против охриѓанец за производство и продажба на наркотици | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против охриѓанец за производство и продажба на наркотици

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кривична пријава против Д.В. (30) од Охрид поднесе СВР Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични психотропни супстанции и прекурсори.

На 10.5.2017 година во Охрид на улицата Никола Карев при преглед од полициски службеници кај пријавениот биле пронајдени 53,57 грама марихуана и дигитална вага.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико