Кривична пријава против скопјанец и велешанец за продажба на кокаин | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против скопјанец и велешанец за продажба на кокаин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Велес поднесе кривична пријава против Е.М. (31) од Скопје и Г.Л. (51) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”.

На 23.02.2018 година на улица Финска во Скопје второпријавениот од првопријавениот набавил 24 грама кокаин, по што со такси-возило заминал за Велес. На автопатот Скопје – Велес, во близина на наплатниот пункт кај Сопот, при преглед на такси-возилото и второпријавениот, полициски службеници кај второпријавениот пронашле и одзеле 24 грама кокаин.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико