Кривична пријава против скопјанец за кражба на црква | Правдико

Правдико

Виртуальное казино Vavada предлагает своим посетителям множество азартных игр, включая популярные слоты, рулетку и покер, а также другие развлечения. Главные достоинства Vavada - это простота использования интерфейса и обширный ассортимент игровых автоматов. Казино Vavada привлекает пользователей разнообразием бонусов и акций. Необходимо помнить о потенциальных рисках, связанных с азартными играми, и важно играть ответственно, устанавливая разумные лимиты на ставки.

   

Кривична пријава против скопјанец за кражба на црква

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје поднесе кривична пријава против дваесет и деветгодишен скопјанец поради основи на сомнение за извршено кривично дело „тешка кражба“. Пријавениот кривичното дело го извршил во саботата околу 00:30 часот во црквата „Св. Петар и Павле“, лоцирана во с. Горно Лисиче, каде што со употреба на физичка сила насилно го отворил задниот прозорец, влегол внатре и од сандачињата за доброволни прилози во црквата одзел околу 3 000 денари по што го напуштил местото на настанот.

По преземените оперативни мерки утврден е идентитетот на сторителот, кој инаку е познат сторител на имотни деликти на подрачјето на Кисела Вода, за што досега осумпати е кривично пријавуван. Вчера Б.П. бил пронајден и приведен, а по извршен разговор, во целост го признал делото и го појаснил начинот на којшто го извршил.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико