Кривична пријава против струмичанец за нелегален превоз на огревни дрва | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против струмичанец за нелегален превоз на огревни дрва

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 33 годишниот струмичанец Ф.Р. е поднесена кривична пријава поради основано сомнение за „вршење на јавен превоз без поседување лиценца“.

– На 15 ноември лани во 23:50 часот на регионалниот пат Ново Село-Струмица од страна на полициски службеници извршена е контрола и преглед на товарно „МАН“ при што е утврдено е дека пријавениот иако не поседува лиценца за превоз на стоки издадена од Министерство за транспорт и врски, со возилото превезувал дабови огревни дрва – стои во соопштението на Министерството за внатрешни работи.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико