Кривична пријава против тетовчанец за лажен профил на „Фејсбук“ | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против тетовчанец за лажен профил на „Фејсбук“

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата поднесе кривична пријава против 30-годишен тетовчанец затоа што креирал лажен профил на „Фејсбук“.

Според информациите на МВР, против С.Т. (30) од Тетово е поднесена пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“. Во текот на април пријавениот креирал лажен профил на „Фејсбук“ од женско лице од Тетово.

Тој стапил во комуникација со неа, а објавил и фотографија со компромитирачка содржина од неа и ја уценувал да стапи во интимен однос со него.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико