Кривична пријава против тетовец поради сторено кривично дело убиство во обид | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против тетовец поради сторено кривично дело убиство во обид

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Наворешната канцеларија за криминалистички работи во Гостивар поднесе кривична пријава против 33-годишниот С.Б. од село Горно Седларце, Тетовско поради основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид.

Како што се наведува во соопштението на МВР, во август годинава околу 10.40 часот во Гостивар, во село Долна Бањица, пред домот на 54-годишниот А.У., зетот за ќерка му, С.Б. од село Горно Седларце, Тетовско, со пиштол пукал кон А.У. повредувајќи го во пределот на стомакот по што А.У. со возило на итната медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико