Кривична пријава против жител на Дебар поради непочитување на полицискиот час | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава против жител на Дебар поради непочитување на полицискиот час

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, ОВР Дебар поднесе кривична пријава против Б. К. (28) од Дебар.

На 29.3.2020 година во 18 часот, при контрола за доследно спроведување на мерките за ограничено движење за време на полицискиот час поради заштита на граѓаните од ширење на коронавирусот Ковид-19, полициските службеници го затекнале пријавениот на улицата 8 Септември во Дебар.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико