Кривична пријава за двајца охриѓани поради напад на сограѓанин | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава за двајца охриѓани поради напад на сограѓанин

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело ,,тешка телесна повреда”, СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.В.М. (28) и И.С. (22) од Охрид.

Двајцата на 26 јуни околу 16 часот запоннале расправија а потоа и го нападнале охриѓанецот Ѓ.М. во дворот на неговата куќа. Едниот од напаѓачите фрлил со столица по него, додека другиот го удирал со тупаници по главата. Повредениот бил префрлен во ЈЗУ Општа Болница Охрид, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико