Кривична пријава за полов напад врз 11 годишно девојче во Кочани | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава за полов напад врз 11 годишно девојче во Кочани

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

policija-2ПС Кочани поднесе кривична пријава против В.К.(24) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

Пријавениот на 05.08.2016 годинаво 22.15 часот на ул. „Роза Петрова“ во Кочани, со употреба на физичка сила, извршил  полов напад со друго полово дејствие врз единаесетгодишно девојче.

Истото почнало да вика на висок тон барајки помош, а со рацете го фатила за лицето и со мобилниот телефон го удрила по главата и во еден момент успеала да го оттурне од себе и да побегне. Од страна на судија на претходна постапка на В.К. му е одредена мерка куќен притвор во траење од 30 дена.

Препорачуваме

Партнери на Правдико