Кривична пријава за силувач на немоќно лице | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава за силувач на немоќно лице

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривична пријава против 34 годишниот И.Ј. од Скопје, поради постоење основи за сомнение за „обљуба врз немоќно лице“, информира Министерството за внатрешни работи. Судија на претходна постапка на пријавениот му одреди мерка притвор во траење од 30 дена.

– На 22.02.2017 година околу 10 часот, додека Ф.Д. (25) седела на клупа во паркот, дошол пријавениот кој насилно ја однел во неговиот стан каде извршил полови дејствија. Наредниот ден во утринските часови пријавениот, најпрвин и се заканил на оштетената да не кажува на никој, а потоа ја пуштил да си оди дома – стои во соопштението.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико