Кривична пријава за скопјанец поради продажба на наркотици | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава за скопјанец поради продажба на наркотици

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против 28-годишен скопјанец поради неовластено призводство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 14.5.2018 година на ул. Будимпештанска во Скопје при претрес во домот на пријавениот, полициски службеници пронашле и одзеле 54,93 грама марихуана и ловна пушка калибар 16 мм.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико