Кривична пријава за скопјанец поради убиство | Правдико

Правдико

   

Кривична пријава за скопјанец поради убиство

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Секторот за внатрешни работи Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство – Скопје го предаде лицето К.А.(40) од Скопје, поради кривично дело „убиство“.

„Пријавениот кривичното дело го извршил на 18 минатиот месец, околу 20:45 часот на улица ‘2’ во село Студеничани, Скопско, каде со употреба на огнено оружје пиштол марка ТТ, калибар 7,62, испукал повеќе проектили кон лицето Е.Ш.(28) од село Мралино, Скопско, по што со свое возило го напуштил местото на настанот. Е.Ш кој поради здобиените повреди веднаш бил пренесен во комплексот клиники ‘Мајка Тереза’, наредниот ден на (19.06.) од задобиените огнострелни рани починал“ соопшти МВР.

Инаку, според документираните сознанија од истрагата, на кривичното дело му претходеле расправи и физичка пресметка што во претходните неколку дена пред настанот се случиле помеѓу пријавениот и починатиот.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико