Кривична против 55-годишен маж за полов напад врз дете | Правдико

Правдико

   

Кривична против 55-годишен маж за полов напад врз дете

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Против 55-годишниот Р.Ѓ. од Битола поднесена е кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело полов напад врз дете што не наполнило 14 години.

Од полицијата велат дека пријавениот во својата куќа во Крива Паланка извршил полово дејство врз женско дете од Крива Паланка кое не наполнило 14 години.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико