Кривична против скопјанец за производство и продажба на наркотици | Правдико

Правдико

   

Кривична против скопјанец за производство и продажба на наркотици

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Скопје до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против 34-годишниот Ќ.А. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Врз основа на судска наредба, полициски службеници пред три дена извршиле претрес во домот кај пријавениот во Скопје.

„При претресот биле пронајдени четири полиетиленски пакувања со наркотична дрога хероин со вкупна маса од 186,84 грама хероин, една дигитална вага со остатоци од хероин и една сим картичка со остатоци од хероин“, се наведува во соопштението.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико