Кривична за 15-годишен кумановец за полов напад врз дете | Правдико

Правдико

   

Кривична за 15-годишен кумановец за полов напад врз дете

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 15-годишно лице од Куманово за сторено кривично дело ,,полов напад врз дете кое не наполнило 14 години“.

Пријавениот кој бил во љубовна врска со девојчето во текот на декември минатата година на месноста Спомен-костурница, извршил полови дејствија над него.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико