Кривична за гостиварец кој противзаконски си изградил куќа во Врапчиште | Правдико

Правдико

   

Кривична за гостиварец кој противзаконски си изградил куќа во Врапчиште

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 66-годишник од гостиварското село Добридол поради сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“.

Како што информираат од МВР, во периодот од април до 13. август годинава, во Врапчиште кај место викано Тумчевишка петла на парцела во негова сопственост, пријавениот изградил објект од цврста градба и покрај тоа што од страна на Општина Врапчиште му бил издадено одобрение за градење на времен објект.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико