Кривична за кумановец кој објавувал слики на „Фејсбук“ од девојката | Правдико

Правдико

   

Кривична за кумановец кој објавувал слики на „Фејсбук“ од девојката

© Copyright 2022 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Полицијата во Куманово поднесе кривична пријава против 36-годишниот Е.А. од Куманово, за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци”.

– Е.А. без согласност на С.А., со која бил во љубовна врска, на социјалната мрежа „Фејсбук”, креирал три лажни профила на кои прикажувал фотографии од оштетената, од нејзиниот брат, фотографии од малолетното дете на нејзиниот брат, оставајќи разни коментари, како и пораки со навредлива содржина, а со намера да и наштети на нејзината чест и углед – тврдат од МВР.

Извор: Нова Македонија

Препорачуваме

Партнери на Правдико