Кривична за кумановка која го фрлила бебето во канта | Правдико

Правдико

   

Кривична за кумановка која го фрлила бебето во канта

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против деветнасетгодишна мајка која го фрлила новороденчето во канта.

kumanovo-policija

Кумановката на 18 август добила породилни болки, се затворила во купатилото каде родила живо женско дете кое потоа го ставила во корпа за отпадоци и го фрлила позади семејната куќа.

Од страна на полициски службеници бил извршен увид на местото на настанот, а од извршениот претрес било пронајдено мртвото новороденче.

Против мајката е поднесена пријава за убиство на дете при породување.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико