Кривична за малолетник од Гостивар кој извршил четири тешки кражби | Правдико

Правдико

   

Кривична за малолетник од Гостивар кој извршил четири тешки кражби

© Copyright 2020 pravdiko.mk Сите права се задржани. Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без претходна согласност од редакцијата на ПРАВДИКО.

Кичевската полиција поднесе кривична пријава против 15-годишник од Кичево поради сомнение за сторени четири тешки кражби.

Како што наведуваат од МВР, во периодот од 31 мај до 12 јуни годинава малолетникот со погоден предмет ги отворил вратите на една сендвичарница, еден ресторан и две продавници во централното градско подрачје во Кичево, каде што влегол и одзел пари, патики, техничка стока и други поситни предмети.

Извор: Макфакс

Препорачуваме

Партнери на Правдико